Galeria

nowe posty strony: 2, 1

Ostatnio odwiedzieliśmy Muzeum Marii Skłodowskiej Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego, w którym prowadziliśmy zajęcia "Skąd biorą się pierwiastki?" dla młodych studentów Uniwersytetu Dzieci w Warszawie. Na zajęciach przeprowadziliśmy symulację wielkiego wybuchu oraz budowaliśmy model atomu z protonów, neutronów i elektronów korzystając z różnych piłeczek i hula-hop.

Kolejna grupa młodych naukowców :)

Za nami Festiwal Nauki, na którym prowadziliśmy zajęcia z głodnymi wiedzy młodymi naukowcami. Na zajęciach poznawaliśmy stay skupienia oraz właściwości różnych materiałów. Z przyjemnością zaznajamialiśmy dzieci z pracą naukowca, a także opowiadaliśmy o wielkiem uczonej - Marii Skłodowskiej-Curie.

Grupa druga w akcji!

Na naukę nigdy nie jest za późno, zatem do wspólnego eksperymentowania zaprosiliśmy seniorów z Dancingu Międzypokoleniowego - organizacji zrzeszających aktywnych seniorów. To był niesamowity wieczór!

Dzień seniora w OEK Sadyba

Specjalnie na Dzień Seniora przygotowaliśmy warsztaty chemiczne, na które zaprosiliśmy seniorów wraz z juniorami. Praca w tandemie jest niesamowita! Uczestnicy warsztatów eksperymentowali przez dłgie godziny, a my świetnie bawiliśmy się wraz z nimi. To było bardzo owocne spotkanie z nauką. Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Edukacji Kulturalnej za udostępnienie miejsca na warsztaty.

Konkurs Złote Słoneczniki 2017 organizowany przez portal czasdzieci.pl został rozstrzygnięty! Finałowa gala odbyła w się na deskach Teatru Rampa i z przyjemnością informujemy, że Manufaktura Naukowców otrzymała wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu.

Serdecznie dziękujemy za to, że jesteście z nami!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy warsztatami na kampusie Ochota Unwiersytetu Warszawskiego prowadząc zajęcia dla dzieci w sali udostępnionej przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii.

Wakacje!

Z czym Wam się to słowo kojarzy? Nam, z badaniami naukowymi. Dlaczego? Uwielbiamy angażować się w wakacyjne projekty, i tak po raz kolejny gościmy w Pracowni Elektrochemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego studentów z Adelphi University w Nowym Jorku. W tym roku dotarło pięcioro studentów i pod naszą opiekę trafiła jedna z nich, Momoka. Projekt jest realizowany od czerwca do sierpnia i za nami wiele inspirujących chwil w laboratorium. Z warsztatami wracamy już po wakacjach, a teraz wracamy do badań :)

My także byliśmy! Dzięki zaproszeniu Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk braliśmy udział w Pikniku Naukowym w sercu Olsztyna zachęcając najmłodszych do nauki przedmiotów ścisłych. Krótka relacja z pikniku znajduje się na portalu wyborcza.pl w Olsztynie tutaj

Na stronie portalu olsztyn.com.pl możecie znaleźć zdjęcia z naszych zajęć na Rodzinnym Pikniku Naukowym PAN "Nauka też sztuka"

artykuł tutaj

10-go czerwca braliśmy udział w Rodzinnym Pikniku Naukowym Polskiej Akademii Nauk "Nauka też sztuka" w Olsztynie eksperymentując i pokazując jak nauki ścisłe są fascynujące. Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia i dziękujemy za zaproszenie!

W dniach 26-27 maja 2017 r. odbył się finał Festiwalu Nauki i Techniki w Żorach! Z przyjemnością prowadziliśmy warsztaty, w których wzięłi udział licealiści, gimnazjaliści, dzieci, rodzice, a nawet babcie i dziadkowie. Niezmiernie cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i mamy nadzieję odwiedzić Żory na kolejnych spotkaniach z nauką.

Festiwalowego eksperymentowania ciąg dalszy :D

Tym razem chemiczne warsztaty odbyły się w przedszkolu, dzięki czemu mogliśmy popularyzować naukę wśród najmłodszych. Zobaczcie sami jak dzielnie przedszkolaki prowadziły eksperymenty.

W jednym z pierwszych w tym roku warsztatów uczestniczyli gimznazjaliści z Piastowa. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do szkoły i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych spotkań!

Za nami przygoda z radiem. Byliśmy gościem Pana Krzysztofa Michalskiego, który prowadzi w Programie Pierwszym Polskiego Radia audycję "Wieczór Odkrywców" w paśmie Eureka. Opowieści o Manufakturze Naukowców i Ślimaku Madziku można odsłuchać odwiedzając stronę Polskiego Radia. Więcej informacji TUTAJ.

W styczniu, lutym i marcu prowadziliśmy zajęcia w Piastowie, Milanówku, Warszawie oraz...w Brukseli :) Galerię zdjęć można znaleźć na naszym profilu na fb Manufaktura Naukowców czyli Uniwersytet Każdego Wieku

Drodzy Fani Ślimaka. Za nami rozstrzygnięcie konkursu Popularyzator Nauki i z radością informujemy, że pomocnik Ślimaka Madzika otrzymał wyróżnienie! Już samo dostanie się do finału było ogromnym sukcesem, dlatego też niezmiernie cieszymy się z nagrody. Ta nagroda to kwant energii motywujący do dalszego działania i nie udałoby się jej dostać bez Was. Dziękujemy, że braliście udział w projekcie Manufaktura Naukowców czyli Uniwersytet Każdego Wieku. Dziękujemy za Wasz czas, telefony i maile z setkami pytań o projekt, zaproszenia do wspólnego eksperymentowania, zapytania o kolejne przepisy na doświadczenia fizyczne i chemiczne, wszystkie miłe słowa oraz dopingowanie do dalszego popularyzowania nauki.

Jednocześnie, gratulujemy wszystkim laureatom konkursu Popularyzator Nauki 2016 organizowanego przez Polska Agencja Prasowa i mamy nadzieję, że z roku na rok popularyzatorów będzie jeszcze więcej!

Za nami gala Popularyzatora Nauki 2016 :)

:)

Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego Nocą - czyli spotkanie przyszłych naukowców z mikroskopami, komorami, próbkami i chemicznymi odczynnikami

Przedszkolaki w akcji czyli warsztaty chemiczne w przedszkolu w Wołominie. Babcie, dziadkowie i rodzice mieli pełne ręce roboty, a po warsztatach z pewnością będą musieli odpowiadać na wiele pytań "dlaczego?"!

Za nami warsztaty na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Odmierzaliśmy i pipetowaliśmy, a na koniec odpaliliśmy chemiczną lokomotywę, w której siedział sam Ślimak Madzik!

Ślimak Madzik jest gotowy na kolejne spotkania z młodymi naukowcami oraz babciami i dziadkami!

Nowe konstrukcje na warsztaty w trakcie przygotowania :)

Ślimak Madzik nie próżnuje. Wieczór to dobra pora na przygotowanie kolejnych niespodzianek, jednak nie obyło się bez bałaganu i wietrzenia :) Zobaczcie sami!

Ślimak Madzik niecierpliwie przygotowuje kolejne galerie zdjęć, a jego pomocnicy wycinają z tkaniny zakładki do książki dla babć i dziadków oraz inne niespodzianki na niedzielne warsztaty :)

A tak eksperymentowaliśmy w Piasecznie :) Nie obyło się bez chemicznych opowieści oraz zagadek...a za dobre odpowiedzi zdjęcie w czapce wikinga, wszak chemik czasem walczy z przekornymi próbkami i wypływa na nieznane dotąd wody nauki, tak jak wikingowie na orężnych wyprawach morskich.

Do książki zakładka dla babci i dziadka, a dla młodych naukowców książeczka i liczne gadżety, w tym szalki, fiolki, pipetki, order Ślimaka Madzika i inne :)

Mieszaliśmy, podgrzewaliśmy i ekstrahowaliśmy. Nie obyło się bez piany, wydzielania gazów i radości. Poznaliśmy wiele ciakawych pojęć m.in. czym jest koloid i omówiliśmy liczne właściwości materiałów. Zobaczcie sami :)

...a po przerwie :)

Zajęcia trwały do wieczora :)

Kolejna grupa i przygoda z chemią. Na dzisiejsze zajęcia dotarło więcej osób niż zakładaliśmy o poranku. Na zajęcia Ślimaka Madzika dotarli nawet gimnazjaliści :)

A tak eksperymentowaliśmy przez kolejne godziny.

I jeszcze pamiątkowe zdjęcie. Najwytrwalsi zostali na zdjęcia pamiątkowe.

Kolejne ślimaki w akcji! Poranek rozpoczęliśmy warsztatami w Bzowie :)

Od dziś chemia nie będzie straszna :)

Dla każdego coś dobrego czyli kolejna grupa w SP w Bzowie eksperymentuje.

Po otrzymaniu Ślimaków oraz uroczystym ślubowaniu rozpoczęliśmy przygodę z chemią :)

Słońce czy deszcz, na eksperymenty zawsze mamy chęć! W Piasecznie nawet przy brzydkiej pogodzie mieliśmy uśmiech na ustach :)

A tak szaleliśmy w Kromołowie w woj. śląskim. Grup było wiele, a zajęcia trwały od rana do wieczora. Pierwsza grupa błyskawicznie zabrała się do eksperymentowania. Zobaczcie sami :)

Każdy junior otrzymał dziennik młodego naukowca do wspólnego eksperymentowania z babciami i dziadkami w domu oraz inne niespodzianki. Oto Ślimak Madzik i jego nowi przyjaciele :)

Na dokładkę jeszcze kilka eksperymentów :)

...a po przerwie wytrwale zgłębialiśmuy kolejne tajniki nauk ścisłych :)

 

Dziennik naukowy Ślimaka Madzika rozchodzi się jak świeże bułeczki i ma nowych właścicieli czyli fotorelacja z warsztatów drugiej grupy :)

Omawialiśmy dziś wiele ciekawych zjawisk fizyko-chemicznych :)

Babcie i dziadkowie z pewnością po zajęciach będą zasypywani licznymi pytaniami..."dlaczego...?"

 

Kolejne chemiczne szaleństwo :) Tym razem przedstawiamy galerię z zajęć grupy nr 3 w SP w Kromołowie

...a na dokładkę :)

Grupa nr 4 w akcji!

Na stolikach było kolorowo. Wytworzyliśmy gaśnicę, pianę bez mieszania, a w kolbach barwne jojo.

...działo się!

Przedstawiamy fotorelację z warsztatów w Morsku. Było nas tak wielu, że nie nadążaliśmy z czyszczeniem szkła laboratoryjnego :)

Kolejny dzień przygód z chemią w Kromołowie

Po kilkunastu minutach odpoczynku i umyciu szkła laboratoryjnego byliśmy gotowi do dalszego eksperymentowania.

Na zakończenie warsztatów każdy uczeń otrzymał dziennik Ślimaka Madzika z opisem doświadczeń do wspólnego eksperymentowania z babcią i dziadkiem w domu. Do książeczki szalki, pipetki i chemiczne pojemniczki, a dziadkowie i babcie zakładki do książki. Ślimak Madzik przyozdobił także ubranie każdego uczestnika :D Przypinka ze ślimakiem obowiązkowa :)

...kolejna porcja wiedzy w Zawierciu

Na Jurę Krakowsko-Częstochowską dotarła kolejna porcja Ślimaków (140 sztuk)! Jeszcze dziś 40 Madzików wprowadzi dzieci i dorosłych w krainę nauk ścisłych poprzez eksperymenty, ale to nie koniec :) Warsztaty na Jurze będą trwały 4 dni :)

Przedstawiamy krótką fotorelację z warsztatów w Grodzisku Mazowieckim. Bohater dziennika eksperymentatora - Ślimak Madzik prezentuje w tle także przygotowania do kolejnych warsztatów :) Za nami godziny pakowania, odmierzania, prasowania fartuszków, a nawet budowanie lokomotywy. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z młodymi naukowcami oraz ich babciami, dziadkami i opiekunami :)

Za nami debiut w bibliotece. Pomimo, że na zajęciach odpalaliśmy wulkan i lokomotywę, biblioteka dzielnie zniosła warsztaty i nie ucierpiała ani jedna książka. Przedstawiamy krótką fotorelację z warsztatów w Bibiotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. Wszystkie grupy dzielnie eksperymentowały :) Zdjęcia autorstwa p. Przemysława Kowalskiego

   

Przedstawiamy fotorelację z warsztatów w Szkole Podstawowej w Zawierciu oraz na osiedlu Wysockiego w Milanówku. Warsztaty w Zawierciu prowadziliśmy w ramach projektu Manufaktura Naukowców oraz Water Means Life, realizowanego w Szkole Podstawowej i Gimnazjalnej nr 13. Pomimo, że grupą docelową są seniorzy oraz ich podopieczni w wieku 5-10 lat, to na zajęciach dotarli nawet gimnazjaliści i....przez długie godziny eksperymentowali oraz słuchali z zaciekawieniem.

favicon.ico
     
   

5, 4, 3, 2, 1