Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na fb. Znajdziecie tam aktualności, fotorelacje z warsztatów, zdjęcia z wypraw Ślimaka Madzika i wiele innych.

Profil tutaj: Manufaktura Naukowców

——————————————————————————————————————

"Dzień Ziemi - odkrywamy prawa natury" - 25 kwietnia

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 30 w Warszawie - zapisy w szkole

   

"Świat chemii - warsztaty z Marią Skłodowską-Curie" - 13 maja o godz. 12:15 i o 15:00 w Milanowskim Centrum Kultury: Kurnik-wylęgarnia kultury.

Zapisy prowadzone są w Milanowskim Centrum Kultury

 

 

"Świat chemii - warsztaty z Marią Skłodowską-Curie" - 14 maja o godz. 14:30 w Centrum Zdrowia Dziecka

Zajęcia będą odbywały się w Stowarzyszeniu Centruś przy współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda

   

"Warsztaty chemiczne" - 18 maja o godz. 17:00 w Ośrodku Edukacji Kulturalnej "Sadyba"

Zapisy w OEK Sadyba

   

W maju po raz kolejny odwiedzimy pokoje rodzinne Fundacji Ronalda McRonalda w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Pediatrycznym w Warszawie.

 

 

 
"Warsztaty chemiczne" z okzji Nocy Bibliotek - 8 czerwca w Piasecznie o godz. 17:00    

——————————————————————————————————————

W lipcu 2017 r. Manufaktura Naukowców obchodziła drugie urodziny. W warsztatach uczestniczyło tak wiele osób, że nie sposób zliczyć miejsc, które Ślimak Madzik odwiedził. Tylko w pierwszych miesiącach działania w warsztatach wzięło udział 1000 osób, a kolejne kilkaset przybyło na pokazy chemiczne. Po dwóch latach podwoiła się i cały czas rośnie. Niektórzy mieli także możliwość zwiedzenia Wydziału Chemii na Uniwersytecie Warszawskim poznając tajniki pracy naukowca i asystując w pomiarach np. badaniu powierzchni materiałów Mikroskopem Sił Atomowych.

Zajęcia odbyły się w kraju i zagranicą. W kraju byliśmy m.in. w Piastowie, Warszawie, Białymstoku, Zawierciu, Wieluniu, Bzowie, Milanówku, Kromołowie, Grodzisku Mazowieckim, Morsku, Wołominie, Tarczynie, Piasecznie, Ożarowie Mazowieckim, Kozerkach i wielu innych... Zagranicą zajęcia odbywały się m.in. w Waszyngtonie, Orchard Lake, Troy, Bethesda, Brukseli, a to dopiero początek :)

Odwiedziliśmy wiele placówek i dzięki gościnności gospodarzy zajęcia przeprowadziliśmy w szkołach podstawowych, bibliotekach, remizach strażackich, przedszkolach, centrach rehabilitacyjnych, salach biura karier, placówkach wychowawczo-opiekuńczych, uniwersytetach trzeciego wieku, centrach kultury i na uczelniach wyższych. Niektórym nie udało się dotrzeć na zajęcia, ale zaprosili nas do domów, więc niektóre warsztaty prowadziliśmy w domowym zaciszu lub na świeżym powietrzu.