Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na fb. Znajdziecie tam aktualności, fotorelacje z warsztatów, zdjęcia z wypraw Ślimaka Madzika i wiele innych.

Profil tutaj: Manufaktura Naukowców

——————————————————————————————————————

6 czerwca - Piknik Charytatywny McMasters

Lisia Polana w Pomiechówku

   

8 czerwca - Noc Bibliotek

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

 

 

9 czerwca - Dni Konstancina

Park Zdrojowy Konstancin Jeziorna

     

10 czerwca - Dni Konstancina

Park Zdrojowy Konstancin Jeziorna

     

12 czerwca - Chemia w szkole

SP nr 289 - Warszawa Bielany

     

14 czerwca - spotkania z nauką

Kawiarnia Naukowa 1a - Warszawa Wawer

 

   
16 czerwca - Piknik Naukowo-Edukacyjny

Centrum Zdrowia Dziecka

     

20 czerwca - Chemia w Szkole

SP nr 289 - Warszawa Bielany

   

21 czerwca - 7 lipca - Licealiści na UW

Wydział Chemii, Uniwersytet Warszawski

   

——————————————————————————————————————

W lipcu 2017 r. Manufaktura Naukowców obchodziła drugie urodziny. W warsztatach uczestniczyło tak wiele osób, że nie sposób zliczyć miejsc, które Ślimak Madzik odwiedził. Tylko w pierwszych miesiącach działania w warsztatach wzięło udział 1000 osób, a kolejne kilkaset przybyło na pokazy chemiczne. Po dwóch latach podwoiła się i cały czas rośnie. Niektórzy mieli także możliwość zwiedzenia Wydziału Chemii na Uniwersytecie Warszawskim poznając tajniki pracy naukowca i asystując w pomiarach np. badaniu powierzchni materiałów Mikroskopem Sił Atomowych.

Zajęcia odbyły się w kraju i zagranicą. W kraju byliśmy m.in. w Piastowie, Warszawie, Białymstoku, Zawierciu, Wieluniu, Bzowie, Milanówku, Kromołowie, Grodzisku Mazowieckim, Morsku, Wołominie, Tarczynie, Piasecznie, Ożarowie Mazowieckim, Kozerkach i wielu innych... Zagranicą zajęcia odbywały się m.in. w Waszyngtonie, Orchard Lake, Troy, Bethesda, Brukseli, a to dopiero początek :)

Odwiedziliśmy wiele placówek i dzięki gościnności gospodarzy zajęcia przeprowadziliśmy w szkołach podstawowych, bibliotekach, remizach strażackich, przedszkolach, centrach rehabilitacyjnych, salach biura karier, placówkach wychowawczo-opiekuńczych, uniwersytetach trzeciego wieku, centrach kultury i na uczelniach wyższych. Niektórym nie udało się dotrzeć na zajęcia, ale zaprosili nas do domów, więc niektóre warsztaty prowadziliśmy w domowym zaciszu lub na świeżym powietrzu.