Działo się...

Żory - dzień pierwszy.

To nasz drugi Festiwal Nauki i Techniki w Żorach! Czujemy się zaszczyceni kolejnym zaproszeniem do udziału w tymże przedsięwzięciu. W środowy wieczór spakowaliśmywszytskie materiały niezbędne do eksperymentowania i zapakowaliśmy tzw. ślimakowóz aby o poranku rozpocząć przygodę z nauką na drugim końcu Polski. Na miejscu czekało na nas wiele grup głodnych wiedzy uczniów, którzy eksperymentowali z nami do późnego wieczora.

Kolejna grupa młodych badaczy w Centrum Zdrowia Dziecka w akcji!

Kolejna grupa młodych badaczy w Centrum Zdrowia Dziecka w akcji!

W Centrum Zdrowia Dziecka działa Stowarzyszenie Centruś wspierające małych pacjentów. Z przyjemnością dołączyliśmy do Centrusia i postanowiliśmy odwiedzić kilka oddziałów z naszymi warsztatami. Choć zajęcia trwały przez wiele godzin, to mieliśmy wrażenie, że minęło zaledwie kilkanaście minut. Uczestnicy chcieli wykonywać doświadczenia bez końca, a przy tym uśmiech panował na każdej buzi. Serdecznie dziękujemy Cenrtusiowi za zaproszenie, a Barbarze Wysockiej i pozostałym wolontariuszom za nieocenioną pomoc.

Hej majówka, majówka! Kilka miesięcy temu obiecaliśmy na jednym z warsztatów, że wyruszamy w Tatry śladami Marii Skłodowskiej-Curie. Zgodnie z obietnicą wyruszyliśmy na przygodę z górami, które są naszą kolejną pasją, zaraz po popularyzacji nauki. Gdy tylko natrafi się okazja wędrujemy długie godziny na szczyty i tak też było tym razem i niezmiernie radujemy się, że możemy podzielić się z Wami kwantami energii :)

Majowa przygoda z radiem czyli wiosenne zagadki w Polskim Radiu. Po raz kolejny byliśmy gościem redaktora Krzysztofa Michalskiego, z którym zadawaliśmy słuchaczom naukowe zagadki. Uwielbiamy takie przygody!

Uwielbiamy weekendowe spotkania z nauką. Uczniowie nie przestaną nas zaskakiwać. Nawet niedzielny poranek nie jest im straszny i po raz kolejny przybyli do Milanowskiego Centrum Kultury na warsztaty chemiczne. Na zajęciach sprawdzaliśmy czy można wytworzyć pianę, która płonie, czy można wytworzyć tęczę w słoiku oraz różne rodzaje barwników w roślinach. To było bardzo owocne spotkanie!

Dzień Ziemi czyli spotkanie z młodymi naukowcami ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Warszawie. Warsztaty z młodymi naukowcami były niezwykle emocjonujące. W szkole czekało na nas 200 uczniów, a zajęcia trwały przez długie godziny Na koniec uczestnicy warsztatów zaskoczyli nas niesamowicie! Na warsztatach przewijała się postać Marii Skłdodowskiej-Curie, a uczniowie specjalnie dla Marii zbudowali lokomotywę. Była to wyśmienita okazja aby przeprowadzić na zakończenie doświadczenie "lokomotywa", zatem z komina lokomotywy wydobywały się obłoki pary wodnej.

Po raz kolejny odwiedziliśmy pokoje rodzinne Fundacji Ronalda McDonalda, gdzie czekali na nas mali pacjenci. Zajęcia rozpoczęliśmy opowieścią o Marii Skłodowskiej-Curie, a następnie wspólnie eksperymentowaliśmy przez długie godziny. Serdecznie dziękujemy naszym wolonatriuszom za pomoc w trakcie warsztatów: Sylwii Berbeć oraz Robertowi Dec.

Jak wygląda praca naukowca? Jesteście ciekawi? Od kwietnia wraz z licealistami z Warszawy prowadzimy badania naukowe pokazując im tajniki pracy na uczelni. W ramach projektu wspólnie otrzymujemy nanomateriały magnetyczne, które następnie badamy różnymi technikami - od mikroskopii po spektroskopię. Ta niesamowita przygoda będzie trwała do końca wakacji!

poprzednie strony: 2, 1